1991 yılında Yusufeli'de doğdum. İlk okula burada başladım. Daha sonra ailemle birlikte Kocaeli'ye taşındık ve ortaokula İzmit'te devam ettim. Ulusal Egemenlik Ortaokulunu birincilikle bitirdim. Ardından Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesini okudum. Üniversite sınavından sonra Kocaeli Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliğine yerleştim ve mezun olduğum yıl Bozburun köyünde göreve başladım. 3 yıl burada çalıştıktan sonra zorunlu hizmetimin kalan kısmını Yuvacık Ortaokulunda tamamladım. Zorunlu hizmetin ardından İzmit Bilim ve Sanat Merkezinde matematik danışmanı olarak görev yaptım şimdi Ankara'da mesleğimin 8. senesinde öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyorum.

         Mesleğim benim için matematik öğretmekten çok daha fazlası anlamına geliyor. Okulda tüm gün bir yandan matematik konularıyla ilgilenirken bir yandan da öğrencilerimin sorunlarını fark ediyor, çözümler bulmaya çalışıyorum. İşte bu çabalarım sırasında fark ettiğim şey öğrencilerin velilerinin duruma dahil olmadığı zamanlarda sorunları çözebilmek çok güçleşiyordu. Velilerin yardımı olmadan yol kat edemiyordum. Velilerimle bir araya gelip konuştuğumda ise aslında onlarında aynı sorunlardan dert yandığını görüyordum. Sorunların farkında olan fakat ne yapacağını bilmeyen birçok anne baba... Bu nedenle yazılarımın içeriği velilere yani siz annelere ve babalara yönelik.

 

          Sevgili anneler ve babalar sorunlarınız için çözüm arıyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın ki çocuğunuzu en iyi anlayacak olan sizlersiniz. Çocuğunuz da kendisini en açık size anlatabilir.              Yaşadığınız sorunları çözecek olan siz ve çocuğunuz, bir başkası değil.

           Bu arayışta benim rolüm ise sizlere rehberlik etmek... Aynı sorunlarla uğraşan farklı farklı bir çok veli ile karşılaştım. Her seferinde onları uzun uzun dinledim. Birlikte sorunlarına çözümler bulduk. Benzer soruları kafasında dönüp durun bir çok anne ve babanın var olduğunu biliyordum. Onların sorularına cevaplar verebilmenin en güzel yolu yazmak ve daha çok yazmaktı. İşte böylece yazmaya ve yayınlamaya başladım.

Umarım siz anneler ve babalar çocuklarınızla birlikte aradığınız cevapları yazılarımda bulabilir, mutlu bir eğitim öğretim hayatı geçirebilirsiniz.

Sevgiler

Ayşegül ÇELİK

Matematik Öğretmeni - Eğitim Danışmanı

Seminer ve Kurslar

      Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı

      Yıldız Teknik Üniversitesi UZEM